Ir atvērta elektroniskā “Latviešu valodas rokasgrāmata” (0)

Simona Laiveniece
Sabiedrisko attiecību daļa
26.11.2018

Liepājas Universitāte un Latviešu valodas aģentūra piektdien aicināja interesentus uz semināru par informatīvi praktisko elektronisko līdzekli “Latviešu valodas rokasgrāmata”, kura jau ir pieejama lietotājiem.


Latviešu valodas aģentūra sadarbībā ar Liepājas, Daugavpils un Latvijas Universitātēm ir izstrādājusi lietotni, kas ir nenovērtējams palīgs skolotājiem, skolēniem un jebkuram valodas lietotājam, jo tajā ir atrodams viss par latviešu valodas nozarēm. No 10 autoriem lielākā daļa ir no Liepājas Universitātes – Gunta Smiltniece, Daiga Straupeniece, Diāna Laiveniece, Anita Helviga, recenzentes Ieva Ozola un Linda Lauze.


“Latviešu valodas rokasgrāmatas” prezentācijā projekta vadītāja Inita Vītola vēstīja, ka projekts ir tapis četru gadu laikā, bet tās autori iepazīstināja, kas atrodams lietotnē un kā ar to darboties. Te ir ne tikai teorētiska informācija par latviešu valodu, bet arī piemēri un iespēja pārbaudīt savas zināšanas ar tiem.  Autori vienbalsīgi atzina, ka, veidojot piemērus, ir domāts, lai tie atbilstu mūsdienām un būtu piemēroti jaunatnei – ir jābūt ļoti radošam, veidojot tekstus datoram.


Liepājas Universitātes zinātnes prorektore Ieva Ozola rezumēja paveikto, sakot: “Gribējām, lai lietotne rāda valodniecības kā zinātnes valdzinājumu.” Meklējiet: www.valodasrokasgramata.lv


Foto ŠEIT. 

Atpakaļ

Neviens komentārs šim ierakstam vēl nav pievienots.

Zemāk novietotajā laukā, lūdzu ievadiet drošības kodu qftx, pretējā gadījumā Jūsu komentārs netiks pievienots:

Nosūtīt

Kalendārs

Jul
18
Aug
29

Senāta sēde

Liepājas Universitāte, [...]

12:00

Sep
02

Senāta sēde

Liepājas Universitāte, [...]

09:30